2012


13379151

LF12M39 Dokumentālā filma “Vārpa – apsolītā zeme” par latviešu baptistu izceļošanu uz Braziliju 20. gadsimta 20-to gadu sākumā.


2017-04-06


 

Latviešu Fonds bija viens no pirmajiem projekta finansētājiem, kas palīdzēja piesaistīt filmai nepieciešamos līdzekļus arī no citiem finanšu avotiem – ne tikai no valsts un pašvaldībām, bet arī no privātiem atbalstītājiem. Latviešu Fonda piešķirtie līdzekļi tika izmantoti skaņu režijai, tekstu ieskaņošanai un skaņu ierakstiem, kā arī deva iespēju piesaistīt talantīgo aktieri Gundaru Āboliņu un radio diktori Gitu Lanceri. Viņu piedalīšanās filmas ieskaņošanā būtiski pastiprina filmas emocionālos aspektus. Filmas operators ir Valdis Celmiņš, kurš piedalījies vairāku godalgotu dokumentālo filmu uzņemšanā.

Sākotnēji iecerētā mazbudžeta, muzeja vajadzībām domātā filma (60 minūtes), projekta gaitā, piesaistot kino profesionāļus - Studiju Centrums (producents un režisors Bruno Aščuks), pārtapa vērienīgākā projektā. Māksliniecisko izteiksmes līdzekļu pielietošana ļāva vēstures faktu uztveri padarīt emocionālāku un deva iespēju iedziļināties dzimtu likteņstāstos, tādējādi paplašinot filmas potenciālo skatītāju loku. Filma ne tikai ataino vēsturiskus notikumus, bet arī mudina aizdomāties, vai un cik ilgi iespējams saglabāt latvietību, dzīvojot ārpus tēvzemes.

Tagad filma ir 1.5 stundu gara, līdz ar to tās veidošana aizņēma daudz vairāk laika un prasīja papildus līdzekļus. Filmai ir cerības nākotnē piedalīties starptautiskos antropoloģisko filmu festivālos. Interesi par tās demonstrēšanu vairākās daļās izrādījusi arī Latvijas Televīzija. Vasarā filma tika izrādīta Baltimoras dziesmu svētkos.

Gan pirmizrādē, gan filmas titros, gan uz DVD vāciņa, gan visos prezentācijas materiālos Latviešu fonds tiks norādīts kā līdzfinansētājs. Filmas veidotāja Brigita Tamuža saka: ”No sirds vēlreiz pateicos Latviešu Fondam par atbalstu, izpratni un ticību projekta rezultātam!”

      Atpakaļ