LF18M14


13379423

2018. gada Īpašā akcija LF18M14 XIII Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi "Baltijas mūzikas ceļš." ir noslēgusies.


Īpašā akcija!!!  Aicinām atbalstīt ar ziedojumu!

Dosim – dzīvosim!


 
LF18M14 XIII Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi "Baltijas mūzikas ceļš."
Siguldas Mūzikas un mākslu skola Baltais flīģelis 2018. gada 17. - 26. jūlijs

Muzikālās izglītības tradīcija Latvijā kopš 1994. gada. 
Pateicamies visiem ziedotājiem! 

Mērķis ir sasniegts un akcija noslēgta!

 

Atbalstot šo projektu jūs atbalstiet jaunos komponistus un izpildītājus, mūzikas pedagogus, kas audzinās nākamās mūziķu paaudzes un topošās zvaigznes, kas nesīs Latvijas vārdu pasaulē.

 

 

Reti kad biju agrāk piedzīvojis tik muzikāli bagātīgu vienu ar pus nedēļu!  (komponists Imants Ramiņš, Kanāda)
Tā ir vieta, kur dzimst idejas, notiek apvāršņa paplašināšana, arī ikdienas praksē neizzinātā izzināšana. Tā ir zona, kurā var satikties zaļš iesācējs un pasaules mēroga autoritāte (Latvijas Radio 3 Klasika direktore Gunda Vaivode, Latvija)


Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi mūsu talantīgajiem censoņiem sniedz augstvērtīgu pieredzi, domu apmaiņu, zināšanas un ļoooooti daudz mūzikas. (komponists Ēriks Ešenvalds, Latvija)

 

Izcilu starptautisko mācībspēku vadībā meistarkursos tiks piedāvātas meistarklases šādās specialitātes - klavieres, klavierpavadījums; pūšaminstrumenti (flauta, klarnete, fagots, mežrags, trompete); sitaminstrumenti; stīgu instrumenti (vijole, alts, čells, kontrabass); dziedāšana; kompozīcija; mūzikas teorija; mūzikas pedagoģija. Pēc ilga pārtraukuma, tiks pasniegta koncerta kokles meistarklase Andas Eglītes vadībā.
Meistarkursu koncertos, lekcijās un meistarklasēs tiks uzsvērta latviešu, igauņu un lietuviešu instrumentālā un vokālā kamermūzika.


Projekta pieteicēja ir pazīstamā latviešu komponiste, Lielās mūzikas balvas laureāte Dace Aperāne, kura nāk no muzikālas un darbīgas ģimenes. Meistarkursu idejas autors ir viņas tēvs, sabiedriskais darbinieks un žurnālists Mārtiņš Štauvers. Trīs meistarkursi (mūzikas nometnes) notika Kānadā no 1985. - 1990. gadam, un tad 1994. gadā kursi tika pārcelti uz Latviju. Dace turpina tēva iesākto. “Bez tēva idejas un manas mammas, Ilgas, neatlaidīgā darba, kā arī Labatt balvas sēklas naudas ziedojuma, pirmā mūzikas nometne nebūtu notikusi.  Tā nu visus šos gadus, pateicoties, atbalstam no latviešu organizācijām, vietējām pašvaldībām Latvijā un VKKF, meistarkursi turpinās.” Meistarkursu uzsācējam Māŗtiņam Štauveram šovasar paliks 91 gads!


 Ar projekta pieteikumu var iepazīties šeit
      Atpakaļ