2012


LF12M01 - Runā Rīga (Mobile App)


2012-05-01


Projektu pieteica Cory McLeod (latviešos pazīstams kā Korijs Avots)
Projektu atbalsta:  Dainis Mjartāns, Dzintars Zilgalvis

Projekta budžets:  $5,000
Pieprasījums no LF:  $2,000

Par pieteicēju
     
Izglītojos Televīzijas/Filmas fakultātē Ķelnes Universtātē 1993. g.; saņēmu Maģistratūru Teātra studijās 2000. g. No 1989- 2006 biju režisors un rakstnieks teātrim un televīzijai Kanādā, Latvijā, Vācijā, Dienvidāfrikā, ASV. 2006. g. iestājos reklāmas skolā, specializējos tīmekļa dizainā un programēšanā. Visas šīs zināšanas sanāk kopā kūltūrālā projektā “Runā Rīga Mobile App”

Projekta apraksts un mērķi
     Pārsvarā, kad Rīgā ciemojas viesi – pilsētā tiek apskatītas vienas un tās pašas vietas. Bet Rīgā ir tik daudz kā vairāk. Turklāt katrs esam indivīds, un vēlamies individuāli apskatīt pilsētu kuŗā viesojamies. Piedāvāsim paplašināt viesu redzes loku, izvēloties ar kāda gida acīm Rīgu ieraudzīt. Vienuviet būs pieejami mūsdienīgi un vēsturiski maršruti ar video, informāciju un personiskiem stāstiem. Šie ceļveži būs pieejami, izmantojot jebkuru datora vai telefona techniku.
     Šobrīd Rīga nav atbilstoši atspoguļota virtuālajā vidē. Rīga nav tikai restorāni, bāri un jugendstila architektūra. Turklāt steidzina vēlme iegūt to cilvēku stāstus, kuŗi atcerās Rīgu pirms 2. pasaules kaŗa. Latviešu Fonda atbalsts viennozīmīgi palīdzēs realizēt šo projektu. “Runā Rīga” mobīlā interneta ceļvedis būs pieejams mobīlos telefonos, un internetā. Aplikācija piedāvās individuālas pastaigas personisku, dzīvu video gidu pavadījumā pa mūsdienu un vēsturiskajām Rīgas takām – vai tā būtu Centra architektūras taka; pastaiga pa Torņkalnu ar rakstnieku Juri Zvirgzdiņu; mūsdienīgās latviešu mūzikas taka ar Kristapu Krēsliņu; Rīdzenes upes gultne vai Bermontiešu cīņas vietas. Galvenais, lai katrs Rīgas viesis varētu atrast sev piemerotu maršrutu.  Visas takas plānots iezīmēt “Google maps” kartē, lai arī tur var izsekot takām.
     Producents un programētājs būšu es pats, toties līdzdalībnieku Rīgā būs daudz. Pamatā sadarbošos ar Lūkasu Rozīti, pieredzējušu producentu Latvijas mēdijos, ar kuru veidosim taku konceptus. Plānots, ka ceļvedis ar katru gadu apaugs ar jaunām takām. Pieprasam atbalstu, lai uzsāktu pirmo astoņu taku un aplikācijas pamata programmas izveidi. Cilvēku personiskie stāsti par savu pilsētu ir Rīgas patiesā bagātība.
     Mērķis ir popularizēt Rīgas mūsdienu un vēsturiskās bagātības, kā arī personiskās mutvārdu vēstures iemūžīnāšana. Auditorija būs gan Rīgas viesi, kā arī Rīgas iedzīvotāji.

Projekta atsauksmes
Dainis Mjartāns, Nacionālās elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomes loceklis: 
      Pazīstu Koriju kā inovatīvu un radošu cilvēku ar plašu pieredzi starptautiskajā laukā un strādājot latviešu sabiedrībā Vācijā un ASV. Viņa īpatnējais, bet pozitīvais skatījums uz dzīvi, caurstrāvojis visus viņa darbus. Ņemot vērā Korija gūto pieredzi un panākumus, strādājot gan teātrī, gan televīzijā vairākos kontinentos, kā arī pēdējo gadu darbošanos reklāmas industrijā ASV, nevaru iedomāties citu, kas būtu labāk piemērots latviskai multimediju aplikācijas izstrādāšanai. Šķiet, ka visa Korija līdzšinējā pieredze ir par pamatu šai idejai par Rīgas tūrisma multimediju aplikācijas izstrādi.
      Šobrīd, manuprāt, Rīga vēl nav atbilstoši atspoguļota virtuālajā vidē, tāpēc atbalstu Korija ieceri veidot šo atšķirīgo cēļvedi. Latvijai un Rīgai ir jāvar mūsdienās iekarot savu vietu arī virtuāljā vidē, un lai to veiktu ir nepieciešami cilvēki ar atbilstošajām zināšanām, radošo skatījumu un mīlestību pret vidi, ko taisās pielāgot šai formai. Korijs, man škiet, ir īstais cilvēks šādam projektam.

Dzintars Zilgalvis, Biedrības Kultūras un mākslas projekts NOASS valdes priekšsēdētājs: 
      Ar Koriju (Cory McLeod) esam sadarbojušies  dažadu ar video mākslu un dokumentālo kino saistītos projektos Latvijā. Zinu viņu kā labu speciālistu un uzticamu sadarbības partneri. Uzskatu viņu par zinošu un atbildīgu personu projekta“Runā Rīga Mobile App” īstenošanai. Projekts “Runā Rīga Mobile App” dod iespēju iepazīstināt plašu auditoriju ar latviešu kultūras vērtībām un mūsdienu kultūras vidi. Projekts ir īpaši nozīmīgs, jo popularizē Rīgu un Latviju ar mūsdienīgiem tehniskiem paņēmieniem. Tas parāda Latvijas galvaspilsētu kā Baltijas reģiona skaistāko un interesantāko pilsētu ar tās vēsturisko kultūras daudzveidību. Rekomendēju projektu atbalstīt.      Atpakaļ