Jaunumi
Sākums


13379518

LF19L11 Pirmās 21.g.s. latviešu oriģināloperetes “Trīs zvaigznes. Zigfrids” iestudējums un pasaules pirmizrāde Rīgā


2019-04-16


LF19L11 Pirmās 21.g.s. latviešu oriģināloperetes “Trīs zvaigznes. Zigfrids” iestudējums un pasaules pirmizrāde Rīgā $9,600

Ar šo pirmo 21. gadsimta latviešu oriģinālopereti plašai mērķauditorijai tiks aktualizēta Zigfrīda Annas Meierovica izcilā personība un viņa ieguldījums Latvijas valsts izveidošanā. Par Latviju un Latvijas opereti uzzinās arī plaša auditorija Spānijā, Francijā, Rumānijā un citur pasaulē, jo sagatavošanas process un pirmizrāde tiks straumēta ES programmas " Radošā Eiropa"  projekta " EU Arts Live" ietvaros, kurā Latvijas Operetes fonds ir projekta partneris.

Projekta rezultātā tiks veicināta laikmetīgu latviešu oriģināldarbu rašanās un iestudēšana operetes un mūzikla jomā, kas dotu būtisku pienesumu žanra attīstībai Latvijā, un, cerams, arī paliekošas vērtības Latvijas kultūrā. Šis Platona Buravicka (mūzika) un Jura Hirša (teksts) skatuves darbs tiks iekļauts Operetes teātra repertuārā un izrādīts visā Latvijā un ārpus tās.

Pirms pirmizrādes projekta kontekstā paredzēts veidot arī vēsturiski izglītojošu māksliniecisku programmu skolēniem par šajā darbā paustajām vēsturiskajām tēmām, izgaismojot Zigfrīda Anna Meierovics personību, viņa nozīmi un izcili spožo personību un Latvijas valsts idejas rašanās un valsts dibināšanas vēsturisko vidi un laiku. Ar šo programmu viesosimies dažādās skolās un auditorijās Rīgā un Latvijas reģionos.

LF finansējums: $9600 (Kostīmu materiālu iegāde un tehniskais nodrošinājums, scenogrāfijas, dekorāciju, rekvizītu materiālu iegāde un tehniskais nodrošinājums)

Projektu piesaka Agija Ozoliņa-Kozlovska, “Latvijas operetes fonda” un SIA “Operetes teātris” valdes priekšsēdētāja, producente, koncertmeistare. “Operetes un muzikālā teātra biedrības” valdes priekšsēdētāja. Latvijas operetes fonds dibināts 2013. gadā un veido inovatīvu operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu, ap 100 profesionāļiem, kas saprot operetes atdzimšanas nepieciešamību Latvijā.
     Atpakaļ